PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32370}

Mecz ostatniej szansy

Mean Machine
7,1 28 217
ocen
7,1 10 1 28217
7,3 3
oceny krytyków
Mecz ostatniej szansy
powrót do forum filmu Mecz ostatniej szansy

Mecz ostatniej szansy

użytkownik usunięty

'Mecz ostatniej szansy' czy 'Wykiwać klawisza' który film jest według was lepszy?

ocenił(a) film na 7

według mnie o wiele lepszy jest mecz ostatniej szansy chociaz moze to byc spowodowane tym ze oglądałem go pierwszego i ze wzgledu na obsade

ocenił(a) film na 6

mecz ostatniej szansy bardziej mi sie podobal,moze dlatego ze football amerykanski nie jest zbyt popularny w Polsce

ocenił(a) film na 8

Jak nawalone we łbach mają mieszkańcy kraju, którzy "futbolem" nazywają grę, w której piłka przez 99% czasu gry noszona jest w rękach. I niech to wystarczy jako odpowiedź. Pozdrawiam.

Sanderus

Przez mniej %... tak z 95% reszta to piłka jest w locie... czasami kozłuje po ziemi i ze 20 razy w ciągu meczu jest kopnięta ;p

ocenił(a) film na 8
Labavi

O właśnie. Dziękuję koledze za sprostowanie:).

Sanderus

inne sprostowanie.. oni tak mają i dla nich to własnie jest football.. a "piłkę kopaną" znaczy piłkę nożną nazywają "soccer"

ocenił(a) film na 8
Labavi

To akurat wiem. Dziwna nazwa dla kogoś, dla kogo kopana zawsze będzie futbolem.

Sanderus

Drogi Sanderusie, to nie jest tak, że mają nawalone we łbach. Zbieżność pomiędzy footballem a footballem jest całkowicie przypadkowa. W Anglii zaczęli kopać piłkę stopami, więc narodził się football. W USA piłka jaką rozgrywano nową grę posiadała, i nadal posiada, długość jednej stopy. I tak powstał football w wersji amerykańskiej. Zarzucanie nierówności pod sufitem jest wysoce nie na miejscu, szczególnie kiedy ktoś robi to bez żadnego przygotowania merytorycznego.

ocenił(a) film na 8
simon231

Człowieku mnie nie chodzi o dywagacje historyczne piłka kopana nogą to football. Piłka trzymana w rękach powinna się nazywać handball. A jeżeli chodzi o zwrot "przygotowanie merytoryczne" to stał on się na tym portalu bardziej popularny niż "aczkolwiek" w wykonaniu polskich piłkarzy.

ocenił(a) film na 8
Sanderus

handball - jest taka dyscyplina sportu :P

ocenił(a) film na 8
Xplayer01

Wiem, piłka ręczna. No to jak nazwać piłkę noszoną?? Carryball?? :)

ocenił(a) film na 8
Sanderus

hehe może i tak być... ale to się zwie american football i niech tak pozostanie... ;)

ocenił(a) film na 8
Xplayer01

Racja. Pewnych rzeczy choćby nie wiem jak głupkowatych już się nie zmieni. Pozdrawiam.

Sanderus

Żenujące.....

ocenił(a) film na 8
aub

że co?

Sanderus

Piłka do footballu amerykańskiego ma długość jednej stopy. W razie gdybyś nie był za pan brat z językiem angielskim to śpieszę z wytłumaczeniem -> "foot" oznacza "stopa". Stopa to miara długości. Football to piłka o długości jednej stopy. Rozumiesz już? Nie ma to nic wspólnego z kopaniem. Zbieżność nazwy przypadkowa.

ocenił(a) film na 8
Krooger

Rozumiem co znaczy słowo "foot". To że stopa (po ludzku około 30 cm:))jest miarą długości też wiem. Ale dziękuję za wytłumaczenie. Nie wiedziałem o tym. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Sanderus

Tak tu się miło i kulturalnie zrobiło, aż przez chwilę miałem wrażenie, że pomyliłem portale.

Sanderus

Ja kiedyś też nie wiedziałem, bo dla europejczyka to w sumie jest oczywiste (futbol to futbol, a nie jakiś soccer) i kiedyś też się zastanawiałem dlaczego jest football skoro się nie kopie. A jak się dowiedziałem, to wszystko stało się jasne. Z drugiej strony w footballu piłkę można kopnąć właściwie przy każdym wznowieniu gry w ataku - nie robi się tego bo jest to mało skuteczne (przeciwnik ją przechwytuję i trzeba go z nią zatrzymać), a po kopnięciu i tak trzeba ją złapać/przejąć ;-)

simon231

Tego nie wiedziałem. Dobra ciekawostka ;)

ocenił(a) film na 9

Jasne, że "Mecz ostatniej szansy" sto razy lepszy. "Wykiwać Klawisza" to kopia, a kopie zawsze są gorsze.

ocenił(a) film na 7
kuakrzys

Mecz ostatniej szansy też jest kopią filmu "The longest yard" z Reynoldsem.

Legion_

Jeżeli film z 2001 roku jest kopią filmu z 2005 roku to chyba ktoś zagiął czasoprzestrzeń.

ocenił(a) film na 8
KarlMalone

hehe fakt :D
ale chodziło o film z 74 ;)

Xplayer01

O, faktycznie tu Reynolds i tu Reynolds.

ocenił(a) film na 6

Wczoraj obejrzałem ten film i jednak mnie nieco rozczarował. Myślałem, że jako pierwowzór "Wykiwać klawisza" będzie lepszy, ale się zawiodłem. Dużo ciekawych wątków bardzo słabo rozbudowanych, potraktowanych "po łebkach". Muszę przyznać, że jak rzadko amerykańska wersja jest lepsza.

ocenił(a) film na 3

Moim zdaniem lepszy film to wykiwać klawisza.

ocenił(a) film na 8

Według mnie "Mecz ostatniej szansy";)

słabo zrealizowany film, o wiele prostszy i przysępny jest "Wikiwać Klawisza"

Najlepszy byl pierwowzor z 74r.

ocenił(a) film na 9

"Mecz ostatniej szansy" zdecydowanie. "The longest yard" nie oglądałem, ale nie specjalnie lubię filmy z lat 70-tych,a "Wykiwać klawisza" to marna przeróbka.

ocenił(a) film na 8
GrzegorzS_Lublin

W The Longest Yard jest wg mnie typowo amerykańską produkcją. Dużo wszystkiego.... przepych i rozmach wszędzie gdzie spojrzymy. Natomiast Mecz Ostatniej Szansy jest dla mnie wiele, wiele razy lepszy. Może dlatego, że mam do niego sentyment, a może dlatego, że jest bardziej "prawdziwy" niż film z USiA

ocenił(a) film na 7

Jedno i drugie trzyma poziom

ocenił(a) film na 6

dla mnie oby dwa są fajne ale wykiwać klawisza jest nowsza i bardziej dopracowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones